Przy coraz bardziej wymagającej publiczności połączonej z mediami społecznościowymi i smartfonami, tabletami i najnowocześniejszymi komputerami zachęcanie do czytania było poważnym wyzwaniem, zarówno dla bardziej tradycyjnych pisarzy, jak i tych bardziej dostrojonych.
Dlatego najskuteczniejszą strategią było tworzenie książek, które są w stanie w bardzo interesujący i ciekawy sposób wchodzić w interakcję z czytelnikami.
Jeśli szukasz alternatywy dla wzbudzenia zainteresowania czytaniem lub kogoś w szczególności, ta lista 6 interaktywnych książek dla nastolatków może Ci pomóc!
Kasy:
Zaproponowane zadania do wykonania podczas czytania, książka „Zniszcz ten pamiętnik” autorstwa Kanadyjki Keri Smith, skłania ludzi do mówienia.
Jak sugeruje sam tytuł książki, wśród zadań zapisanych w książce można znaleźć propozycję nabazgrania, wycięcia, wklejenia, a nawet zabrania książki do łazienki.
Mówiąc o propozycji, można zauważyć, że w bardzo zrelaksowany sposób celem książki jest rozbudzenie samowiedzy i najróżniejszych praktyk z humorem i dystansem.
Kolejny hit Keri Smith, Finish This Book, ma dość intrygującą fabułę.
Keri buduje scenariusz, w którym autor znajduje kilka stron rozrzuconych w parku i wzywa czytelnika do bycia nowym autorem tej publikacji.
Dzięki technikom szpiegowskim i dobrze przygotowanym celom, książka Finish w bardzo interesujący sposób pobudza kreatywność.
Kolejne fajne spostrzeżenie autorki Keri Smith, książka To nie jest książka, to zbiór zadań, które musisz wykonać.
W bardzo inteligentny sposób Keri Smith wchodzi w interakcję ze swoim czytelnikiem, zapraszając go do wzięcia udziału w tej pracy z osobistymi akcentami.
Przykładem jest sytuacja, w której jedno z zadań obejmuje poproszenie czytelnika o losowe wzięcie książki i napisanie pierwszej fazy, którą zobaczy, a także wyzwania związane z rozszyfrowaniem kreacji stron.
Pisarz Lee Crutchley rzuca sobie wyzwanie napisania książki, która nie obiecuje żadnej magicznej formuły szczęścia.
Z drugiej strony ma pomóc czytelnikowi zrozumieć, co może być nie tak i dlaczego tak się czuje.
Książka Jak być szczęśliwym (a przynajmniej mniej smutnym), z proponowanymi zadaniami ukierunkowanymi na samopoznanie, jest bardzo wrażliwą i obiektywną opcją dla tych, którzy stoją w obliczu tego typu emocjonalnej walki.
Nieco różni się od poprzednich książek, Listografia budzi i zachęca czytelnika do wyeksponowania swoich wspomnień, zainteresowań i marzeń na liście.
Propozycje z najróżniejszych list pozwalają czytelnikowi lepiej poznać samego siebie, uporządkować ambicje oraz zwizualizować priorytety i pasje.
Autor Adam J. Kurtz zachęca czytelnika do lepszego zrozumienia, jak proste i niezwykłe postawy mogą nadać nowy ton Twojemu życiu i dniu.
W książce, po jednej stronie na raz, znajdziesz zabawne i nietypowe pytania i odpowiedzi, a także trudne i zabawne instrukcje i korzyści, na które możesz pozwolić sobie żyć, zwiększając pewność siebie.
Krótko mówiąc, te książki zawierają propozycję zabawy, samopoznania i relaksu, dodaną do serii przypadkowych zadań, ale z dobrze zdefiniowanymi celami.
Czy czytałeś lub znasz którąś z tych książek? Powiedz nam co myślisz :)
Sign up now and keep up with our news
Here you will find the best offers on the internet in thousands of products.
It's not necessary to give any confidential information. We redirect you to the offering website.
We work daily to ensure new offers with real discounts.